O autorze
to blog o tym co mnie interesuje: o Łodzi, o ludziach z tego miasta, o podróżach, o smakowaniu, o jeździe na rowerze i pstrykaniu zdjęć - bez polityki i zbędnych celebrytów.
Punkt Widzenia
więcej na facebooku : punktwidzenia.natemat.pl

punkt.widzenia@wp.pl

Polski sportowiec na emeryturze...

Nieuchronnie mijające lato tego roku prażyło się pod znakiem sportu i sportowej atmosfery. Najpierw olimpiada później paraolimipada. Pot, łzy i krew idealnie wtopiły się w rozgrzane słońcem letnie dni. Ale jak i minęło lato, tak minęły sportowe emocje i tak miną sportowe kariery...Zastanawiam się czasami co zadzieje się z mistrzami i wyczynowcami gdy ich czas minie i gdy przejdą na sportowe emerytury ?

Najgłośniejszą emeryturę tego roku ogłosił Michael Phelps, człowiek który w wodzie czuje się lepiej niż niejedna ryba. Co nie raz zresztą udowodnił. Nie raz, nie dwa, a sporo razy więcej. Bohater Ameryki natychmiast zapowiedział, że na emeryturze będzie robił to o czym zawsze marzył gdy pokonywał kilometry w basenach. Phelps zostanie podróżnikiem. Chce zjechać świat wzdłuż i wszerz. Nie mam wątpliwości, że mu się to uda. Jego sukcesy zapracowały na realizację prawie każdego marzenia.


A jak jest w Polsce? Czy najlepsi sportowcy po zakończeniu kariery mogą zacząć żyć tak jak by chcieli ? Realizować marzenia, które mieli w głowach między ciężkimi treningami ?

Małgosia Niemczyk jedna z najlepszych polskich siatkarek jakiś czas temu definitywnie pożegnała się ze sportem. Równie definitywnie jak Phelps. On zapowiedział –koniec z pływaniem, Ona –koniec z siatkówką. Musiała znaleźć sobie nowy sposób na życie. Czy było łatwo? Dosyć ciekawie opowiada o tym w jednej z rozmów, którą można znaleźć w necie. Bo jak tu się odnaleźć gdy nagle dnia nie wypełniają treningi, a świąt nie spędza się na zgrupowaniach ? Czy w polskim sporcie można zarobić na wymarzoną emeryturę ? I jak wygląda życie sportowego emeryta w kwiecie wieku ?Trwa ładowanie komentarzy...