O autorze
to blog o tym co mnie interesuje: o Łodzi, o ludziach z tego miasta, o podróżach, o smakowaniu, o jeździe na rowerze i pstrykaniu zdjęć - bez polityki i zbędnych celebrytów.
Punkt Widzenia
więcej na facebooku : punktwidzenia.natemat.pl

punkt.widzenia@wp.pl

Telewizja cudów wyceniła głupotę na 4 złote

-Witam słoneczko, aniołeczku, jak Ci na imię ? -Bożena i proszę i o płaszcz ochronny i zdrowie dla swojego syna -Powtórz imię swojego anioła i połóż prawą rękę na sercu. Nie krzyżuj nóg przyapdkiem. Tu cała magia, około 15 sekund, wróż Dawid prezentuje grymas ust nr 5 i wywrotkę gałek ocznych nr 3, macha ręką w dół i górę, faluje nadgarstkiem. Tym kończy uleczanie. 23 marca chory syn 58- letniej Bożeny stanie na nogi. Łoł. Jednak nie cudowne uleczenie mnie urzekło i zaintrygowało, żeby nie powiedzieć wciągnęło, ale cudownie szybkie wyciąganie kasy od ludu, żeby nie rzec –przeciętnych Polaków...

Pani Katarzyna urodzi dziecko za 2 lata, Jerzy przestanie bić żonę w październiku, a u Krystyny już w lutym przyszłego roku rozstrzygną się sprawy sądowe na jej korzyść. I co z tego że pół roku temu Dawid kazał jej czekać jeszcze miesiąc, a teraz kolejnych pięć?

Zupełnie nic. Poza tym, że każda z tych osób płaci prawie 4 złote za połączenie i bzdurne modlitwy oczyszczające...

O co chodzi ??

Podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Kazimierzu najlepszy scenariusz napisało, jak to bywa, życie. Cyganki na kazimierskim rynku, które w ciągu półtorej minuty potrafiły od pary 20-latków wyciągnąć 40 złotych w moich oczach jawiły się niczym polska wersja Gates‘a. Nie znałam nikogo kto tak szybko zarabiał. Patrzyłam z niedowierzaniem jak ludzie wyciągają z portfeli kolejną dychę, kolejne dwadzieścia złotych, a gdy kładli na romskiej dłoni pięćdziesiątkę żałowałam że pochodzę z przeciętnej polskiej rodziny, gdzie na 80 złotych pracuje się godzinę a w gorszych czasach i ze dwie...

Nie wiem dokładnie co romskie kobiety obiecywały i co przepowiadały ale „jeśli nie położysz 10 złotych spotka Cię nieszczęście.“ O jeaaaaaaaaa ki płochliwy naród w tym roku się zjechał do Kazimierza. Nie dość, że kładli na wyścigi to gdy odchodzili uśmiechali się do siebie, albo z siebie „ jacy to Oni niemądrzy, że tak dali się Cygankom“. Chichotały dziewczęta. Finał naszych obserwacji był taki, że matka romskich wróżbitek rzuciła na naszego kolegę klątwę, która chyba się objawia w postaci regularnego łysienia. Ojej. Trzeba było dać stówkę i nie kręcić oszustw telefonem...


Kazimierz jednak to nic przy tym co spotkało mnie w ten weekend za sprawą odbiornika telewizyjnego. Przyznam szczerze, nie pamiętam kiedy ostatni raz tyle czasu spędziłam przed szklanym ekranem. A uśmiałam się, a boki pozrywałam, a do tej pory uwierzyć nie mogę że tak głupi naród mi przypadł w udziale...

Czym że jest Michał Figurski i jego deklaracja a la sushi przy setkach Polaków dzwoniących do telewizji ezoterycznych...?? Figurski to intelektualny baron przy wszystkich Krystynach, Annach, Bożenach i całym stadzie wykręcajacym numery wróżbitów.Dawid, ezoteryczny celebryta, tego na pewno stać na suhi i to nie stołeczne a z Tokyo, od soboty jest moim idolem...T-shirt, marynarka, srebrny krzyż i spojrzenie taniego amanta filmowego. Wciąga.

Mruczy, krzyczy, węszy, hipnotyzuje, poucza, gestykuluje, no i przede wszystkim oczyszcza swoich słuchaczy. Zakłada im płaszcze ochronne, i słusznie bo jesień idzie, imionami aniołów posługuje się sprawniej niż Figurski swoim Porshe, a przede wszystkim w błyskawicznym tempie wciska ludowi głupotę za prawie 4 zł. Łoł.
4 złote za jedna głupotę ! Nowa jakość w mediach. Telewizje ezoteryczne wyceniły materię przed którą dotąd świat się bronił.

-Dzień dobry. Nazywam się Tadeusz. Czy mnie eksmitują ?
Znajoma z którą ogladam „to coś“ odpowiada tym razem szybciej niż Dawid
-Jeśli będziesz tu dzwonił to na pewno..
Dawid jest jednak bardziej wyważony. Odkrywa zapewne zaskakujące dla Tadeusza wieści. -Toczy się przeciw Tobie postępowanie urzędowe pewnie. Dziękuję i czekam na kolejny telefon.- Łoł po raz trzeci.

Zaczynam szukać informacji o telewizjach ezoterycznych. Szok. W 2010 roku miały ponad 3 mln regularnych widzów. 3 miliony Polaków, którzy zamiast iść do prawnika, do lekarza, do pośredniaka – dzwonią do Dawida i innych podobnych mu wróżów. Co roku przybywać miało ponad 20 % widzów łykających jak pelikany te ezoteryczne przypowieści. Jeśli prognozy były prawdziwe w tym roku ezoteryczne tv mają ponad milion widzów więcej.

Nikt nie wiem, kim są Ci, którzy za 4 złote dają wskazówki na życie, typują szczęśliwe szóstki w lotto, podają konkretne godziny gdy trzeba skreślić pierwszą a kiedy 5 liczbę, kiedy odciąć prawą a kiedy lewą nogę, i do kiedy wstrzymać się ze sprzedażą mieszkania.

Aktualnie trwa rekrutacja do jednej z polskich telewizji. Wymagania ?
-dobra znajomość dowolnej techniki wróżbiarskiej- Równie dobrze może to być “czary mary”
-umiejętność ładnego wysławiania się- czytaj : szybko wstawiaj głodne kawałki
-prawdziwe zainteresowanie ezoteryką i pasja w tej dziedzinie
-doświadczenie zawodowe zdobyte w dziedzinie ezoteryki – wywróżyłeś siostrze z kart, że jej mąż będzie mężczyzną i się sprawdziło.
-chęć podjęcia pracy na wizji TV- pewnie możesz sporo zarobić, no bo kto by się tak wygłupiał za średnia krajową…
Jedno jest pewne, pokłady głupoty w Polsce są tak nieograniczone, że zarobią na Polakach i kazimierskie Cyganki i telewizyjni wróże...
-Mam 38 lat i jestem prawiczkiem. Chciałem zapytać panie Dawidzie kiedy przestanę być ?
-mmmmmmmm, jeszcze 8 lat...

Miłego dnia...

PS
- A co Pani aniołeczku czuła w trakcie ?
- Mrowienie i ciepło....
Trwa ładowanie komentarzy...